Okolí a zajímavosti

Zde můžete nalézt několik tipů na výlety, jak v blízkém okolí naší chatové osady, tak i v celé oblasti České ráje. Dostupné autem, na kole nebo pěšky.

Hrad Kost
Hrad Kost

Kost je gotický hrad nacházející se v Českém ráji, v katastrálním území Podkost, části obce Libošovice. Hrad je přístupný veřejosti od dubna do října.

press to zoom
Hrad Valečov
Hrad Valečov

Valečov je poměrně zachovalá zřícenina středověkého skalního hradu na území obce Boseň v okrese Mladá Boleslav, při západním okraji Českého ráje, poblíž města Mnichovo Hradiště.

press to zoom
Hrad Trosky
Hrad Trosky

Trosky jsou zřícenina hradu v Českém ráji, přibližně mezi Turnovem a Jičínem, na katastru obce Troskovice v okrese Semily.

press to zoom
Pivovar Svijany
Pivovar Svijany

Pivovar Svijany se nachází v obci Svijany nedaleko Turnova, v okrese Liberec. Pivovar byl založen před rokem 1564.

press to zoom
Drábské světničky
Drábské světničky

Drábské světničky jsou zřícenina skalního hradu, nacházející se v okrese Mladá Boleslav asi 4 km na severovýchod od Mnichova Hradiště v chráněné krajinné oblasti Českého ráje.

press to zoom
Zámek Dětěnice
Zámek Dětěnice

Původní tvrz byla doložena již v roce 1404. Koncem 16. století byla renesančně přestavěna Křineckým z Ronova. Součástí Zámeckého resortu Dětenice je i originální středověká krčma.

press to zoom
Zámek Sychrov
Zámek Sychrov

ámek Sychrov se nachází ve stejnojmenné obci v Libereckém kraji, 16 km jižně od Liberce a 6 km severozápadně od Turnova. Jedná se o státní zámek zpřístupněný veřejnosti od roku 1950, který je unikátním příkladem novogotického šlechtického sídla druhé poloviny 19. století. Krom zámecké budovy s původním mobiliářem k areálu zámku patří i rozsáhlý zámecký park.

press to zoom